Indywidualny program odchudzania

dietetyk kutno odchudzanie

Zastanawiasz się co zrobić, żeby raz na zawsze pozbyć się zbędnych kilogramów?

A może masz już za sobą kuracje, które nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, lub też udało się schudnąć, ale kilogramy powróciły? Dlaczego tak się stało? Z prostej przyczyny – dieta nie była odpowiednia dla Ciebie.

Być może:

 • potrawy w Twoim dietetycznym menu Ci nie smakują, a ich przygotowywanie jest czasochłonne, więc rezygnujesz,
 • chodzisz wciąż głodny/-a,
 • poddajesz się, bo waga spada zbyt wolno.

Jeśli zechcesz stworzę Twój Indywidualny Program Odchudzania idealnie pasujący do Ciebie. W oparciu o szczegółowy wywiad i analizę wyników badań laboratoryjnych przygotuję dietę, która nie tylko będzie zdrowa, ale również sycąca, smaczna i wygodna w stosowaniu.

Twój Indywidualny Program Odchudzania:

 • uwzględni Twoje zapotrzebowanie energetyczne, dzięki czemu nie będziesz odczuwać głodu;
 • uwzględni zapotrzebowanie Twojego organizmu na wszystkie niezbędne mu składniki odżywcze, co ochroni Cię przed efektem jo-jo;
 • uwzględni Twój tryb pracy, tak aby stosowanie diety nie utrudniało Ci wykonywania codziennych obowiązków;
 • uwzględni potrawy, które lubisz;
 • wykluczy produkty i potrawy, których nie chcesz jeść lub nie możesz;
 • będzie oparty o łatwo dostępne produkty spożywcze;
 • będzie składał się z potraw szybkich w przygotowaniu;
 • będzie tak ułożony, żeby produkty się nie marnowały;
 • uwzględni Twój indywidualny metabolizm, dzięki czemu kilogramy będą spadać w odpowiednim tempie;
 • uwzględni Twój stan zdrowia i ewentualne choroby współistniejące;
 • będzie dostosowany do Twoich możliwości finansowych;
 • będzie regularnie modyfikowany w zależności od Twoich potrzeb i tempa spadku masy ciała;
 • nauczy Cię jak masz się odżywiać, żeby kilogramy już nigdy więcej nie powróciły.

ETAPY TERAPII:

* pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta potrwa zazwyczaj ok. 45 min. 

W tym czasie przeprowadzimy pomiary składu ciała. Określimy stopień nadwagi i cel, do którego będziemy wspólnie dążyć. Dokonam również szczegółowego wywiadu, aby przygotować plan żywieniowy idealnie pasujący do Ciebie, Twoich potrzeb i możliwości.

* Wdrożenie terapii

To nasze drugie spotkanie. Otrzymasz swój pierwszy jadłospis. Szczegółowo omówię zasady jego stosowania.

* Proces Odchudzania

Podczas terapii będziemy spotykać się regularnie na wizytach kontrolnych, podczas których będziemy śledzić postępy w zrzucaniu kilogramów i w razie potrzeby modyfikować Twój program odchudzania. W trakcie każdego spotkania otrzymasz również jadłospis na kolejny tydzień.

* Podsumowanie

Otrzymasz plan dalszego postępowania i niezbędne wskazówki.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Dieta nie zapewnia odpowiedniej ilości składników odżywczych. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy próbujemy odchudzać się sami, na własną rękę lub stosujemy tzw. diety – cud. W efekcie powstają niedobory pokarmowe. Organizm wiec za wszelką cenę próbuje je uzupełnić, co objawia się “wilczym apetytem”. Jesz tak długo i obficie, aż niedobory witamin, minerałów i innych składników zostaną wyrównane. Niestety jednocześnie spożywasz w nadmiarze kalorie. Jest to zjawisko, dobrze znane wielu osobom próbującym się odchudzać, tzw. efekt jo-jo. Kilogramy powracają w szybkim tempie i często jest ich więcej niż przed rozpoczęciem odchudzania.

Najlepiej jeśli nie będziesz spożywał nadmiernie obfitych posiłków, ani alkoholu minimum dobę przed pierwszą wizytą.

Jeśli w ciągu ostatnich trzech miesięcy były wykonywane badania laboratoryjne krwi lub inne badania, zabierz wyniki ze sobą. Dobrze jeśli przygotujesz dzienniczek żywieniowy – wypisz wszystkie zjedzone produkty w ciągu trzech dni. Nie muszą to być dni bezpośrednio poprzedzające wizytę. Możesz je wybrać. Ważne, żeby wśród nich był jeden dzień weekendowy – np. sobota i dwa dni z tygodnia – np. poniedziałek i środa.

To zależy od tego ile kilogramów masz do zrzucenia i oczywiście od Twojej determinacji. Staram się aby przeciętny spadek wagi wynosił około 1 kilograma na tydzień.

Jeśli nie chcesz to nie ma takiej konieczności. Twój indywidualny program odchudzania uwzględni dotychczasową aktywność fizyczną i zostanie do niej dostosowany.

Absolutnie nie. Twój indywidualny program odchudzania będzie oparty wyłącznie na prawidłowym odżywianiu.

Nie ma okresu tzw. wyprowadzenia z diety, czy jak niektórzy nazywają – okresu stabilizacji. Dlaczego? Z prostej przyczyny – nie jest potrzebny. Dieta, którą będziesz stosować podczas odchudzania z jednej strony ma oczywiście spowodować, że zrzucisz niechciane kilogramy, z drugiej natomiast jest wzorcem postępowania na przyszłość. Podczas całego procesu uczysz się jak jeść, żeby nie tyć i kształtujesz nowe nawyki żywieniowe. Sam będziesz zdziwiony, że nie masz już ochoty jeść tak jak dotąd.