INDYWIDUALNY PROGRAM ODCHUDZANIA

Zastanawiasz się co zrobić, żeby raz na zawsze pozbyć się zbędnych kilogramów?

 A może masz już za sobą kuracje, które nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, lub też udało się schudnąć, ale kilogramy powróciły? Dlaczego tak się stało? Z prostej przyczyny – dieta nie była odpowiednia dla Ciebie.

Potrawy w Twoim dietetycznym menu Ci nie smakują, a ich przygotowywanie jest czasochłonne, więc rezygnujesz.

Poddajesz się, bo waga spada zbyt wolno.

Jeśli zechcesz stworzę Twój Indywidualny Program Odchudzania idealnie pasujący do Ciebie. W oparciu o szczegółowy wywiad i analizę wyników badań laboratoryjnych przygotuję dietę, która nie tylko bedzie zdrowa, ale również smaczna i wygodna w stosowaniu.

Twój Indywidualny Program Odchudzania:

 • uwzględni Twoje zapotrzebowanie energetyczne, dzięki czemu nie będziesz odczuwać głodu.
 • uwzględni zapotrzebowanie Twojego organizmu na wszystkie niezbędne mu składniki odżywcze, co ochroni Cię przed efektem jo-jo.
 • uwzględni Twój tryb pracy, tak aby stosowanie diety nie utrudniało Ci wykonywania codziennych obowiązków.
 • uwzględni potrawy, które lubisz.
 • wykluczy produkty i potrawy, których nie chcesz jeść lub nie możesz.
 • będzie oparty o łatwo dostępne produkty spożywcze.
 • będzie składał się z potraw szybkich w przygotowaniu.

 • będzie tak ułożony, żeby produkty się nie marnowały.

 • uwzględni Twój indywidualny metabolizm, dzięki czemu kilogramy będą spadać w odpowiednim tempie.
 • uwzględni Twój stan zdrowia i ewentualne choroby współistniejące.
 • będzie dostosowany do Twoich możliwości finansowych
 • będzie regularnie modyfikowany w zależności od Twoich potrzeb i tempa spadku masy ciała.
 • nauczy Cię jak masz się odżywiać, żeby kilogramy już nigdy więcej nie powróciły.

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta potrwa zazwyczaj ok. 45 min. 

W tym czasie przeprowadzimy pomiary składu ciała. Określimy stopień nadwagi i cel, do którego będziemy wspólnie dążyć. Dokonam również szczegółowego wywiadu, aby przygotować plan żywieniowy idealnie pasujący do Ciebie, Twoich potrzeb i możliwości.

Wdrożenie terapii

To nasze drugie spotkanie. Otrzymasz swój pierwszy jadłospis. Szczegółowo omówię zasady jego stosowania.

Proces Odchudzania

Podczas terapii będziemy spotykać się regularnie na wizytach kontrolnych, podczas których będziemy śledzić postępy w zrzucaniu kilogramów i w razie potrzeby modyfikować Twój program odchudzania. W trakcie każdego spotkania otrzymasz również jadłospis na kolejny tydzień.

Podsumowanie

Otrzymasz plan dalszego postępowania i niezbędne wskazówki.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Dieta nie zapewnia odpowiedniej ilo\\u015bci składników odżywczych. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy próbujemy odchudzać się sami, na własną rękę lub stosujemy tzw. diety – cud. W efekcie powstają niedobory pokarmowe. Organizm wiec za wszelką cenę próbuje je uzupełnić, co objawia się “wilczym apetytem”. Jesz tak długo i obficie, aż niedobory witamin, minerałów i innych składników zostaną wyrównane. Niestety jednocześnie spożywasz w nadmiarze kalorie. Jest to zjawisko, dobrze znane wielu osobom próbującym się odchudzać, tzw. efekt jojo. Kilogramy powracają w szybkim tempie i często jest ich więcej niż przed rozpoczęciem odchudzania.

Najlepiej jeśli nie będziesz spożywał alkoholu minimum dobę przed pierwszą wizytą.

Jeśbli w ciągu ostatnich trzech miesięcy były wykonywane badania laboratoryjne krwi lub inne badania, zabierz wyniki ze sobą. Dobrze jeśli przygotujesz dzienniczek żywieniowy – wypisz wszystkie zjedzone produkty w ciągu trzech dni. Nie muszą to być dni bezpośrednio poprzedzające wizytę. Możesz je wybrać. Ważne, żeby wśród nich był jeden dzień weekendowy – np. sobota i dwa dni z tygodnia – np. poniedziałek i środa.

To zależy od tego ile kilogramów masz do zrzucenia i oczywiście od Twojej determinacji. Staram się aby przeciętny spadek wagi wynosił około 1 kilograma na tydzień.

Jeśli nie chcesz to nie ma takiej konieczności. Twój Indywidualny Program Odchudzania uwzględni dotychczasową aktywność fizyczną i zostanie do niej dostosowany.

Absolutnie nie. Twój indywidualny program odchudzania będzie oparty wyłącznie na prawidłowym odżywianiu.

Nie ma okresu tzw. wyprowadzenia z diety, czy jak niektórzy nazywają – okresu stabilizacji. Dlaczego? Z prostej przyczyny – nie jest potrzebny. Dieta, którą będziesz stosować podczas odchudzania z jednej strony ma oczywiście spowodować, że zrzucisz niechciane kilogramy, z drugiej natomiast jest wzorcem postępowania na przyszłość. Podczas całego procesu uczysz się jak jeść, żeby nie tyć i kształtujesz nowe nawyki żywieniowe. Sam będziesz zdziwiony, że nie masz już ochoty jeść tak jak dotąd.