Indywidualny Program Odchudzania » Poradnie Dietetyki Medycznej w Poznaniu i Kutnie-Wasz Dietetyk-Kutno-Poznań
Odchudzanie z dietetykiem w Kutnie i Poznaniu.

INDYWIDUALNY PROGRAM ODCHUDZANIA

Zastanawiasz się co zrobić, żeby raz na zawsze pozbyć się zbędnych kilogramów? A może masz już za sobą kuracje, które nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, lub też udało się schudnąć, ale kilogramy powróciły? Dlaczego tak się stało? Z prostej przyczyny – dieta nie była odpowiednia dla Ciebie.

Dlaczego odchudzanie jest tak często nieskuteczne?

Twój Indywidualny Program Odchudzania:

Etapy terapii

Trwa zazwyczaj ok. 45 min. W tym czasie przeprowadzimy pomiary składu ciała. Określimy stopień nadwagi i cel, do którego będziemy wspólnie dążyć. Dokonam również szczegółowego wywiadu, aby przygotować plan żywieniowy idealnie pasujący do Ciebie, Twoich potrzeb i możliwości.

To nasze drugie spotkanie. Otrzymasz swój pierwszy jadłospis. Szczegółowo omówię zasady jego stosowania.

Podczas terapii będziemy spotykać się regularnie na wizytach kontrolnych, podczas których będziemy śledzić postępy w zrzucaniu kilogramów i w razie potrzeby modyfikować Twój program odchudzania. W trakcie każdego spotkania otrzymasz również jadłospis na kolejny tydzień.

Otrzymasz plan dalszego postępowania i niezbędne wskazówki.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

  • »  Najlepiej jeśli nie będziesz spożywać alkoholu minimum dobę przed pierwszą wizytą.
  • »  Jeśli w ciągu ostatnich trzech miesięcy były wykonywane badania laboratoryjne krwi lub inne badania, zabierz wyniki ze sobą.
  • »  Dobrze jeśli przygotujesz dzienniczek żywieniowy – wypisz wszystkie zjedzone produkty w ciągu trzech dni. Nie muszą to być dni bezpośrednio poprzedzające wizytę. Możesz je wybrać. Ważne, żeby wśród nich był jeden dzień weekendowy – np. sobota i dwa dni z tygodnia – np. poniedziałek i środa.

To zależy od tego ile kilogramów masz do zrzucenia i oczywiście od Twojej determinacji. Staram się aby przeciętny spadek wagi wynosił około 1 kilograma na tydzień.

Jeśli nie chcesz to nie ma takiej konieczności. Twój Indywidualny Program Odchudzania uwzględni dotychczasową aktywność fizyczną i zostanie do niej dostosowany.

Absolutnie nie. Twój indywidualny program odchudzania będzie oparty wyłącznie na prawidłowym odżywianiu. 

Nie ma okresu tzw. wyprowadzenia z diety, czy jak niektórzy nazywają – okresu stabilizacji. Dlaczego? Z prostej przyczyny – nie jest potrzebny. Dieta, którą będziesz stosować podczas odchudzania z jednej strony  ma oczywiście spowodować, że zrzucisz niechciane kilogramy, z drugiej natomiast jest wzorcem postępowania na przyszłość. Podczas całego procesu uczysz się jak jeść, żeby nie tyć i kształtujesz nowe nawyki żywieniowe. Sam będziesz zdziwiony, że nie masz już ochoty jeść tak jak dotąd.

Wizytę najlepiej umówić telefonicznie. Możesz również wysłać do mnie wiadomość. Wtedy ja skontaktuję się z Tobą. KLIKNIJ TU