Każdy kto kiedykolwiek próbował się odchudzać na własną rękę doskonale wie jak trudno jest osiągnąć oczekiwany efekt. 
Zwykle scenariusz jest podobny – tygodnie katorżniczej diety, jeśli oczywiście uda nam się nie porzucić jej po kilku dniach, a potem pozorny, krótkotrwały efekt.

Utracone kilogramy wracają w mgnieniu oka, zwykle z niebagatelną nadwyżką. Zjawisko to, zwane efektem jo – jo
jest nieuniknione po zastosowaniu radykalnej diety. Jest to rodzaj upomnienia się organizmu o składniki odżywcze, których nie otrzymał podczas głodówki. 

Ponadto niedobory pokarmowe, które tworzą się w wyniku stosowania niewłaściwie zbilansowanej diety, mogą prowadzić do niebezpiecznych dolegliwości zdrowotnych. 

Diety cud” nie istnieją!

Skoro jesteś na tej stronie to zapewne zastanawiasz się jak sobie poradzić ze zbędnymi kilogramami. Otóż nie wierz w żadne „diety cud’. Takich po prostu nie ma.

Skorzystaj z pomocy doświadczonego dietetyka, który:

  • przeprowadzi z tobą wnikliwy wywiad żywieniowy,
  • określi twoje indywidualne zapotrzebowanie na energię oraz składniki odżywcze,
  • zaplanuje harmonogram posiłków, dostosowany do twojego trybu dnia,
  • skonstruuje specjalnie dla ciebie jadłospis w oparciu o produkty, które lubisz i wyeliminuje te, których jeść nie chcesz, bądź nie możesz.

Układając twoją własną indywidualną dietę, dietetyk weźmie pod uwagę twój stan zdrowia i w razie potrzeby wprowadzi odpowiednią modyfikację jadłospisu.


Nie pozwól się oszukać!

Jeśli nie zdecydujesz się na skorzystanie z pomocy naszej poradni i wybierzesz inną pamiętaj, że nie ma możliwości aby wyjść od dietetyka z gotową dietą po pierwszej wizycie. Zdarzają się takie praktyki w niektórych gabinetach. Świadczy to o tym, że dostałeś gotowca wydrukowanego z komputera, który w żaden sposób nie jest dostosowany do twoich potrzeb. Stworzenie indywidualnej diety jest pracochłonne i wymaga sporo czasu.

Jeśli jednak zdecydujesz się skorzystać z naszej wiedzy, umiejętności, doświadczenia i wsparcia sprawdź jak wygląda odchudzanie z dietetykiem poradni WaszDietetyk.